Frontend developer news

Blog informatyka, dokładniej full stack developera. Pisze o wszystkim, w tym czasami o IT, lubię ekologię i jestem patriota.

Początek

Cześć, postanowiłem pisać bloga o tym co mnie interesuje a to jest mój pierwszy artykuł.

Od dziecka ciekawiło mnie działanie świata, odkryłem, że najważniejsze w społeczeństwie jest dążenie do coraz szybszego i łatwiejszego sposobu przekazywania informacji. Dorastanie w czasach rewolucji IT sprawiło mi to wielką przyjemność, dlatego postanowiłem, że kiedyś zostanę informatykiem. Na początek zacząłem grać w gry komputerowe, później, żeby móc rozwijać pasje do gier, trzeba było znaleźć sobie wymówkę, dlatego postanowiłem zacząć naukę w technikum o profilu informatycznym  i to był strzał w 10. Już na pierwszych zajęciach grałem z nowymi kolegami w CS’a 1.6 a w między czasie poznałem podstawy programowania, technologie Internetowe. Napisałem tam swój pierwszy program i stronę Internetową na siatce z tabel.

Tak zapomniałem o grach, a skupiłem się na nauce, zacząłem poznawać podstawy komputerów, zrozumiałem żarty typu „tylko informatyk zrozumie: 1000101” i jestem z tego dumny.

Dziś, 8 lat od tamtego momentu, postanowiłem założyć bloga technologicznego, na którym będę publikować to co uważam za dobre przekazania dalej. Systematyczność publikowania z czasem będzie większa, ponieważ wartość serwisu będzie zyskiwała. Moim celem jest publikacja 2 razy dziennie i wiem, że tego celu obecnie nie jestem w stanie zagwarantować sam, dlatego artykuły będą się pojawiały jak je napiszę, a dodatkowo na blogu będą się pojawiały linki do ciekawych artykułów znalezionych w sieci.

Na Facebooku, założyłem grupę, na której publikuje w formie tablicy linki i mam już całkiem sporo czytelników(licznik na górze strony). Brakuje mi jednak na facebooku możliwości segregacji, lub dodawania kategorii artykułów, dlatego postanowiłem do grupy facebooka założyć stronę Internetową, którą dostosuje do swoich potrzeb.

Mam nadzieje, że dzięki temu zdobędę większe doświadczenie IT oraz czytelników, którzy jak uważam za 5, 10 lat będą bardzo wartościową grupą odbiorców, co w połączeniu z newsletterem pozwoli mi na łatwy kontakt z Wami.

To wszystko tak dobrze brzmi, ale jestem świadomy pracą, która na mnie czeka. Chce, żeby kod, który piszę, był równie ważny co słowa, które zawiera. Dlatego czas zacząć pisać.

Tyle na dziś, dzięki za uwagę.

Pozdrawiam
Bartosz Maciejewicz